Problem z drukowaniem wielu plików

0
785

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wydrukować dużą liczbę plików, prawdopodobnie będziesz wiedział, jak żmudny i czasochłonny może być ten proces.

Jeśli liczba plików do wydrukowania nie jest bardzo duża, a pliki tego samego typu, zadanie może nie być takie złe. W takim przypadku najlepszym sposobem na wydrukowanie wszystkich plików jest: otwórz wszystkie pliki w aplikacji, która może wydrukować ten typ pliku, a następnie szybko przejrzyj każdy plik jeden po drugim i wyślij każdy plik do drukarki.

Proces drukowania jest zwykle zorganizowany w taki sposób, że nie trzeba czekać, aż drukarka skończy każdy dokument (plik), zamiast tego można buforować wiele plików w kolejce. Podczas gdy drukarka przetwarza dokument, który jest procesem stosunkowo wolnym, wszystkie nadchodzące pliki są przechowywane w pamięci komputera i drukarki. Ta kolejka pamięci dla nadchodzących plików pozwala użytkownikom szybko przesłać dokumenty do drukowania i kontynuować wykonywanie innych zadań.

Problem powstaje, gdy liczba i typ pliku do drukowania jest wysoki. Jeśli istnieją różne typy plików do wydrukowania, użytkownik musi otworzyć każdą grupę typów plików w odpowiedniej aplikacji i przesłać każdy plik do drukowania osobno. Problem staje się jeszcze większy, gdy rośnie liczba otwieranych plików i aplikacji, pamięć komputera ma swoje ograniczenia i nie może otworzyć zbyt wielu plików i aplikacji.

Użytkownik nadal może radzić sobie z różnymi typami plików, jeśli ich liczba prawdopodobnie nie przekracza 20-30. Jak użytkownik poradziłby sobie ze 100, 1000 lub 10 000 plików? Może to stanowić duży problem dla użytkowników w drukarniach, branży transkrypcji medycznych lub dla każdego, kto musi wydrukować dużą liczbę plików, na przykład PDF, Excel, Word, Image, TIFF i inne.

Istnieją rozwiązania programowe pozwalające rozwiązać problem drukowania wielu plików różnych typów. Niektóre z popularnych tytułów to Print Helper firmy DCI, Batch & Print Pro firmy Traction Software oraz Batch Print & Batch Convert firmy SilentPrint. Oferują bezpłatne wersje próbne do pobrania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.