Na co zwrócić uwagę wybierając logo?

0
616

Logo to jedno z kluczowych elementów wchodzących w skład identyfikacji wizualnej marki. Logotyp jest narzędziem marketingowym, który decyduje o rozpoznawalności firmy. Na co zwrócić uwagę planując nowe logo?  Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Elementy na które warto zwrócić uwagę?

Kolor
Planując wykonanie logo trzeba mieć na wadzę wybranie odpowiedniej kolorystki. Kolor może wywoływać konkretne skojarzenia. Np. dla firmy produkującej bieliznę damską naturalnym będzie wybranie różowego koloru. Natomiast dla firmy zajmującej się rejsami po morzu naturalnie na myśl przychodzi kolor niebieski. Czasami ciekawym pomysłem jest złamanie stereotypów, ale raczej trzeba to robić ostrożnie. Raczej bardziej rozsądną taktyką jest korzystnie z prostych rozwiązań aniżeli przekombinowanie w kwestiach związanych z wyborem kolorystki.

Symbol
To co znajdzie się na logo to rzecz, która jest dużo trudniejsza od wybrania niż wybranie kolorystyki. Symbol powinien pozytywnie kojarzyć się z marką i raczej powinien być czymś minimalistycznym. Symbol w postaci fotografii lub skomplikowanej grafiki prawdopodobnie się nie sprawdzi.

Tekst i typografia
Obok symbolu z reguły widnieje tekst (chociaż nie jest to regułą). Wybierając tekst trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybranie odpowiedniej czcionki. Z pozoru wydaje się, że jest to niewielki szczegół, jednak praktyka pokazuje, że nieodpowiednio wybrana czcionka potrafi zepsuć nawet najładniejszy projekt.

Podsumowanie

Poza powyższymi podstawowymi elementami warto skupić swoją uwagę na tym by logo czymś się wyróżniało. Oryginalności i kreatywność jest bardzo mile widziana. Logo może być bardzo proste, jednak ważne by zapadało w pamięć i wiązało się z pozytywnymi odczuciami u odbiorcy. Podsumowując, jakie powinno być idealne logo? Naszym zdaniem logo powinno być efektowne, jednak z pewną dozą wyczucia i minimalizmu.

Podczas projektowania loga dla przedsiebiorstw, kluczem do sukcesu jest wykonanie takiego projektu który jest spójny z identyfikacją wizualną firmy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.