Drukowanie zdjęć na płótnie

0
485
Drukowanie zdjęć na płótnie to innowacyjna metoda, która pozwala zmienić dowolną fotografię w prawdziwy obraz, który może zawisnąć na ścianie. Technologia druku na płótnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wychodząc temu naprzeciw poniżej krótko opisujemy na czym polega druk zdjęć na płótnie oraz kto zazwyczaj korzysta z takiej usługi.

Na czym polega druk zdjęć na płótnie?                               

Zdjęcie jest nadrukowywane na płótno (które zazwyczaj jest wykonane z mieszanki poliestru z bawełną). W zależności od preferencji płótno może być matowe lub delikatnie błyszczące. Z reguły zdjęcie jest komputerowo przekształcane tak aby widoczny był efekt „namalowania”. Oczywiście nie jest to konieczne i można nadrukować na płótno zdjęcie w niezmienionej formie. Niemniej jednak trzeba przyznać, że wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem jest właśnie próba przekształcenia zdjęcia w obraz. Niesamowity efekt potęguje płótno dzięki czemu całość wygląda bardzo realistycznie – tak jakby dzieło rzeczywiście wyszło spod pędzla a nie z drukarki. Co ciekawe, wysoka jakość konturów, nienaganne nasycenie kolorów oraz niezłe możliwości w zakresie odwzorowywania cieniowania sprawiają, że technika druku na płótnie może być wykorzystywana w galeriach sztuki, muzeach lub studiach fotograficznych.

Dla kogo druk zdjęć na płótnie?                                               

Druk na płótnie to bardzo ciekawy sposób na nadanie ścianie unikalnego charakteru. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i w tych utrzymanych w tradycyjnej konwencji. Bez wątpienia możliwość zamienienia dowolnego zdjęcia w estetyczny obraz, który można powiesić na ścianie daje wiele możliwości dla każdego kto poszukuje inspiracji na pomysłowe dekorowanie wnętrza.

Poza tym, fotoobrazy na płótnie cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż są znakomitym pomysłem na zaskakujący prezent. Bardzo często jest to podarunek na ślub, rocznicę związku lub na urodziny. Jest to także znakomity pomysł na prezent na parapetówkę lub na pomysłową pamiątkę z wakacji.

Więcej na temat druku na płótnie na GaleriaDruku.com.pl – drukarnia obrazów ze zdjęć

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.