Czym charakteryzuje się nowoczesna kserokopiarka?

0
667

Kserokopiarka to urządzenie, które jest niemal symbolem urządzeń biurowych. Warto wiedzieć, że na przestrzeni lat możliwości kserokopiarki i ewoluowały i współeczne urządzenia oferują znacznie więcej niż to co pamiętamy sprzed kilku czy kilkunastu lat. W niniejszym artykule przybliżamy funkcjonalności jakich można się spodziewać po nowoczesnym urządzeniu.

Trendy na rynku kserokopiarek

Dzisiejsze kserokopiarki wciąż są urządzeniami dużych gabarytów. Śmiało można powiedzieć, że miniaturyzacja nie jest priorytetem dla producentów urządzeń biurowych klasy premium. To jakość pracy jest ważniejsza niż design.

Gdy mówimy o nowoczesnym urządzeniu nie można pominąć dużego kolorowego ekranu z dotykowym intuicyjnym interfejsem przypominającym smartfon. Współczesny użytkownik wymaga dotykowego ekranu wszędzie tam gdzie jest to możliwe. Trendy wskazują, że cała branża IoT będzie wyposażona w dotykowe ekrany wzorowane na smartfonach i nie inaczej jest w przypadku urządzeń biurowych.

Funkcjonalności

Oczywiście podstawą są liczne funkcjonalności, których można wymagać od urządzenia kopiującego wysokiej klasy. Na przykładzie kopiarki Canon, można wymienić między innymi wygodne zszywanie na żądanie, automatyczne usuwanie pustych stron w czasie skanowania, błyskawiczne skanowanie oraz konwertowanie do formatu PDF oraz szeroki zakres przeróżnych funkcjonalności odnoszących się do tak zwanego wykańczania dokumentów.

Nowoczesna kserokopiarka nie może się obyć bez nowoczesnych rozwiązań. Przykład nowoczesnego rozwiązania jest dostęp wybranych aplikacji chmurowych (wbudowanych w kserokopiarkę) poza biurem. Kolejną ciekawą funkcjonalnością jaką oferują między innymi kserokopiarki Canon jest wybudzanie z trybu uśpienia dzięki czujnikowi ruchu.

Poza tym drukarka biznesowa to szereg funkcjonalności związanych z scentralizowanym zarządzaniem urządzaniami biurowymi. Między innymi prewencyjna konserwacja dzięki zdalnej diagnostyce, współpraca z systemami biznesowymi oraz synchronizacja ustawień różnych urządzeń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.